facebook chat

Twitter Profiline Bakanları Görmek

twitter profiline kim bakmış

Twitter için Kullanılan Uygulamaları Deneme
        Twitter’da profiline kimlerin baktığı konusu ve onun hakkında internette çeşitli uygulamalar bulunuyor. Bunlar daha çok Twitter uygulamaları. Eğer Chrome uzantısı olarak bu tarz uygulamalar veriliyorsa, bunlar büyük ihtimalle virüs olarak verilen uygulamalardır. Sizlere bu uygulamaları kullanmamanızı öneririz. Yaptığımız bazı testlerde chrome uygulaması olarak verilen bu uzantıların hemen hemen hepsinin virüslü olduklarını ve birçok zararlı yazılım içerdiğini gördük.

Profile Bakanları Tespit Etme

      Mevcut olan profile bakanlar Twitter uygulamalarında ise bazı terslikler olduğunu da fark ettik. Eğer siz bu terslikleri kabullenerek uygulamaları yüklemek istiyorsanız, bunları kullanabilirsiniz. 

Uygulamalar herhangi bir virüs içermiyorlar ancak bazen sizin yerinize tweet atma yetkisine sahip olabiliyorlar. Sizlere özelliklerini söyleyelim. Elde ettiğimiz ve araştırdığımız uygulamaların tümü zaman akışınızdaki tweetleri okuyabiliyorlar, takip ettiğiniz kişileri görüp yeni kişileri takip ettirebiliyorlar, profilinizi güncelleyebiliyorlar ve sizin adınıza tweet gönderebiliyorlar. Bu uygulamaların yapmadıkları şeyler ise şifrenizi görmek ve özel mesajlarınızı okumak.

Örnek Program
     Bu uygulamalarının tümünün bu özelliklere sahip olması sizi biraz da bu uygulamaların sahibinin insafına bırakıyor. Bu uygulamaları virüssüz olarak veren bir iki site var. Bunlardan biri de BURADAKİ  sitede bulunuyor.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply